Lokalizator GPS dla dziecka

Obecnie wychowanie dzieci jest dużo trudniejsze niż dawniej. Powodem jest wciąż rosnąca liczba zagrożeń, przed którymi nawet bardzo uważny rodzic czasem nie jest w stanie uchronić swoich pociech. Na szczęście na pomoc przychodzą nowoczesne technologie, a konkretnie lokalizator GPS dla dziecka, dzięki któremu można lepiej zadbać o jego bezpieczeństwo. To sprzęt, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród rodziców. Na czym polega jego użyteczność? Czy warto go kupić?

GPS lokalizator – co to jest?

GPS (system nawigacji satelitarnej) daje ogromne możliwości w zakresie ustalania lokalizacji, gdyż swoim zasięgiem obejmuje całą ziemię. Urządzenia lokalizacyjne wyposażone w moduł GPS rejestrują w czasie rzeczywistym swoje położenie (współrzędne geograficzne) właśnie przy pomocy satelity. Taki mikro nadajnik GPS może posłużyć do monitorowania położenia pojazdów i wartościowych przedmiotów. Doskonale sprawdza się także przy określaniu miejsca pobytu dzieci oraz seniorów.

Jak działa lokalizator GPS dla dziecka?

Mini lokalizatory GPS przeznaczone dla najmłodszych mają różne formy. Może to być telefon komórkowy, zegarek, opaska na rękę, a nawet brelok do kluczy. Wybór jest na tyle szeroki, że bez problemu można wybrać model odpowiedni dla swojego dziecka, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Informacja precyzująca lokalizację pociechy może być przesyłana automatycznie w stałych odstępach czasowych, bądź na polecenie rodzica. Najczęściej jest to SMS zawierający link do Map Google z oznaczoną aktualną pozycją. Aby było to możliwe lokalizator współrzędnych GPS musi być zsynchronizowany ze smartfonem rodzica. Większość tego typu urządzeń jest kompatybilna z systemem Android oraz iOS.

Dodatkowe funkcje, które powinny posiadać takie lokalizatory GPS

Wiele dostępnych na rynku lokalizatorów GPS dla dzieci jest wyposażonych w funkcję dzwonienia. Nie ma powodów do obaw o zbyt wysokie rachunki, gdyż możliwość wykonywania połączeń jest ograniczona do kilku wybranych numerów. Dziecko natomiast zawsze będzie miało możliwość skontaktowania się z rodzicami. Równie przydatny jest przycisk SOS, którego będzie mogło użyć, gdy znajdzie się w niebezpieczeństwie, dzięki czemu rodzic będzie mógł podjąć szybką interwencję. Niektóre modele posiadają funkcję wyznaczania granic (geofencing). Gdy maluch opuści wytyczony obszar, rodzic natychmiast zostanie o tym fakcie powiadomiony.

Czy tego typu urządzenia rzeczywiście są potrzebne?

Opinie na ich temat są podzielone. Część rodziców podkreśla, iż dzięki nim czują się spokojniejsi, gdyż zawsze mogą sprawdzić, gdzie w danym momencie znajduje się ich pociecha. Inni zaś uważają, że lokalizator GPS dla dziecka to zbyt daleko posunięta kontrola. Takim urządzeniem można posiłkować się w celu sprawdzenia, czy maluch nie oddalił się od miejsca zabawy, jak również czy nastolatek przebywa w szkole. Faktem jest, iż to rodzice decydują jakie funkcje będzie posiadał zakupiony przez nich sprzęt, a także o sposobie w jaki będą z niego korzystać. Mogą to być sprzęty do specjalnych zadań, ale przydają się w wielu codziennych sytuacjach, na przykład podczas zakupów w centrum handlowym, bądź wakacyjnej wycieczki. To okoliczności, w których dziecko łatwo może zgubić się, a wówczas taki mały lokalizator GPS będzie niezwykle pomocny

Jaki lokalizator GPS wybrać?

GPS 302 to bardzo popularny model. Znany jest również pod nazwą Delfin. Można do niego włożyć kartę SIM (dowolnego operatora), gdyż posiada wbudowany moduł GSM. Informację na temat bieżącej lokalizacji dziecka (z dokładnością na poziomie 3 – 5 metrów) można pozyskać poprzez wykonanie połączenia lub wysłanie SMS-a na numer przypisany do karty SIM. Urządzenie przewiduje możliwość zaprogramowania trzech numerów telefonów, pod które dziecko będzie mogło zadzwonić. Każdy z nich jest dostępny pod osobnym przyciskiem. Ten mini lokalizator GPS posiada funkcję podsłuchu oraz przycisk SOS. Podobnie działa urządzenie o nazwie MIŚ. Różni się od poprzednika jedynie ilością guzików. Umożliwia on zapisanie 4 numerów telefonów.

Urządzenia lokalizacyjne dla małych dzieciaków powinny być łatwe w obsłudze, odporne na uszkodzenia i atrakcyjne wizualnie. Dla starszych pociech lepszą propozycję stanowi lokalizator GPS/GSM w postaci telefonu. Każdy nastolatek obecnie korzysta ze smartfona. Namierzanie jest możliwe dzięki dyskretnemu oprogramowaniu. Pozwala ono na monitorowanie nie tylko położenia, ale i aktywności dziecka, bez konieczności posiadania dostępu do telefonu.

Lokalizatory GPS dla dzieci oferuje każdy detektywistyczny sklep. Naturalnie, można nabyć je w innym miejscu, ale warto wziąć pod uwagę, że takie wyspecjalizowane punkty oferują sprzęt wysokiej jakości, dokładny i niezawodny. Przeznaczając na ten cel kwotę w wysokości 300 zł z pewnością uda nabyć się solidne urządzenie. Pogoń za dobrą cenową okazją nie zawsze się opłaca. Niska cena na ogół oznacza brak precyzji, a to właśnie ona ma kluczowe znaczenie w przypadku lokalizatorów współrzędnych GPS dla najmłodszych.

lokalizator-gps-prime-plus-1300-do-aut-o

Lokalizator GPS Prime PLUS 1300

To małe urządzenie kryje w sobie dużo możliwości. Można je wykorzystywać do monitorowania położenia osób, pojazdów oraz przedmiotów z dokładnością do 2 metrów. Lokalizator pozwala na śledzenie przez internet i telefon. Wyposażony jest w baterię, dzięki której przez 8 dni może działać bez ładowania.

lokalizator-gps-dla-osob-starczych-dziec

Lokalizator GPS dla osób starszych, dzieci *SOS

Lokalizator jest wyposażony w przycisk SOS, do którego można przypisać numer telefonu wybranej osoby. Wciśnięcie go skutkuje nawiązaniem dwukierunkowego połączenia. Urządzenie posiada solidną, wodoodporną obudowę. Jego prosta obsługa sprawia, że stanowi on idealną propozycję dla seniorów i dzieci.