Lokalizator rowerowy  – sposób na zabezpieczenie przed kradzieżą

Lokalizator rowerowy  – sposób na zabezpieczenie przed kradzieżą

 

Polacy w ostatnich latach pokochali rowery. Można powiedzieć, że ulegliśmy pewnego rodzaju modzie rowerowej. Z roku na rok przybywa miłośników pojazdów dwukołowych. W miastach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych i tras turystyczno-rekreacyjnych. Coraz częściej zabieramy rowery na wakacje, jeździmy nimi do pracy, na zakupy, załatwiamy różne sprawy.

Jak często zastanawiasz się, czy Twój rower jest bezpieczny? Czy może w chwili nieuwagi nagle znika bez śladu? A może zapięcie do roweru nie zadziałało? Czasami tradycyjne środki zabezpieczeń okazują się nieskuteczne, a potencjalny złodziej tylko czeka, aż popełnisz banalny błąd.

Na szczęście istnieją bardziej nowoczesne sposoby, które pozwolą nam na zabezpieczenie naszego pojazdu. Mój Szpieg w swojej ofercie posiada najwyższej jakości lokalizatory GSM, GPS, GPRS, czy GPS TRACKER. Urządzenia są łatwe i wygodne w użyciu, praktycznie niewidoczne. Dzięki systemom nawigacji, w krótkim czasie jesteśmy w stanie namierzyć swój rower, jednocześnie śledząc jego przebytą trasę. Dodatkowymi atutami są możliwości lokalizowania poprzez WIFI lub namierzanie przy użyciu zwykłej karty SIM. Większość trackerów wyposażona jest w czujniki ruchu. Udogodnieniem jest wielkość urządzenia, co pozwala na zainstalowanie lokalizatora w dowolnym miejscu.

Jak to działa? Proces nie jest skomplikowany. Montujemy lokalizator. W przypadku próby kradzieży urządzenie wysyła powiadomienie i ustala aktualną pozycję roweru. Dzięki temu możemy śledzić na mapie obecną lokalizację. W przypadku trybu uśpienia lub zwyczajnie braku zasięgu internetowego, na telefon otrzymamy wiadomość sms z linkiem do mapy lub powiadomieniem alarmującym. Następnym krokiem, który powinniśmy wykonać jest poinformowanie policji o kradzieży i wskazanie lokalizacji.

Sezon rowerowy trwa w najlepsze. Warto zabezpieczyć swój rower!