Super Niania – super monitoring Twojego dziecka

Super Niania – super monitoring Twojego dziecka

 

Żyjemy prędko, szybciej, coraz szybciej… Tak, na pewno dobrze znasz te słowa. Jak dodamy jeszcze do tego Nie mamy czasu na nic, dla siebie, dla rodziny…, wyjdzie z tego oklepany slogan. Niestety, to prawda! Domena współczesnych czasów. Żyjąc w tym pędzie, praktycznie nie mamy czasu - innymi słowy chcąc normalnie funkcjonować, ciężko pracujemy. Oznacza, że nie możemy być wszędzie, w tym samym miejscu i o tym samym czasie.

A co z dziećmi? Jesteśmy zajęci, ktoś musi się nimi zaopiekować. W tej kwestii nie każdy może liczyć na pomoc rodziny. Zaraz, zaraz od czego są nianie?! I tak zaczynamy szukać opiekunki do dziecka – takiej Super Niani, która zajmie się naszą pociechą. Tu zaczynają się kolejne schody, jak znaleźć nianię, która spełni nasze oczekiwania i do której będziemy mieć pełne zaufanie? To dość trudne. Wreszcie Super Niania nadchodzi! Uff, udało się… To niestety nie koniec, pojawiają się pytania: Skąd będę wiedzieć co się w domu dzieje? Czy moje dziecko jest bezpieczne?... Nie ma obaw, na pomoc przychodzą nowe technologie.

To już nie moda, coraz więcej odpowiedzialnych rodziców sięga i korzysta z dóbr techniki, decydując się na monitorowanie pracy opiekunki. Wybór urządzeń monitorujących jest dość duży. Od tradycyjnych kamer zainstalowanych w domu, poprzez ukryte kamery, aż po mini kamerki zamontowane w urządzeniach domowego użytku. Te ostatnie cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem.

O jakim sprzęcie mowa? Tego typu monitoring opiera się na kilku ważnych zasadach: rejestrowany obraz i nagrywany dźwięk powinien być najwyższej jakości, urządzenia nie powinny wzbudzać jakichkolwiek podejrzeń – najlepiej aby mikro kamera nie była widoczna, ponadto musi być na tyle skuteczny, aby w sytuacji patowej nagrany materiał mógł być wykorzystany jako dowód w kwestiach spornych. Tak więc do wyboru mamy zegarki-budziki szpiegowskie, mini kamery pluskwy, kamery ukryte w czujnikach dymu, czy w odświeżaczach powietrza i wiele innych produktów, które sprawdzają się w nadzorowaniu pracy innych osób.

Decydując się na monitoring pracy niani, nie dość, że wykazujemy się wielką odpowiedzialnością, to także zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko własnym dzieciom, ale również sobie. Warto zainwestować w tego typu urządzenia. Dzięki nowoczesnym systemom monitorującym nie musimy rezygnować z pracy, obowiązków, ważnych spotkań, czy wyjazdów. Trzymając rękę na pulsie, zapewnimy sobie pewnego rodzaju komfort, ale przede wszystkim spokój.